Przejdź do głównej zawartości

Najspokojniejszy człowiek na świecie

  W świecie pełnym wyzwań liczy się spokój, a w jego osiągnięciu pomoże Ci adwokat. O tym opowiada najnowsza kampania wizerunkowa Adwokatury „Najspokojniejszy człowiek na świecie”.  Odwołuje się ona do fundamentalnej potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa sobie i bliskim. Pokazuje, że w świecie pełnym wyzwań i niepokojów związanych z podejmowaniem ważnych decyzji, pomoc adwokata, to w istocie zyskanie poczucia spokoju i bezpieczeństwa. Uzmysławia, że do adwokata można się zwrócić z każdym problemem prawnym, bez względu na jego rodzaj czy charakter. Zapoznaj się z kampanią i odwiedź stronę internetową:  https://najspokojniejszy.pl/ Szukasz spokoju i bezpieczeństwa? Zajrzyj na  https://najspokojniejszy.pl/ i dowiedz się, jak adwokat może Ci w tym pomóc. https://www.youtube.com/watch?v=hAgWwJqwGVw

WRAK SAMOCHODU

Prawo cywilne obejmuje bardzo szeroką gamę różnego rodzaju sytuacji, regulując ich przebieg i zakres pomiędzy poszczególnymi osobami.




Pozostawienie pojazdu nieużywanego w miejscu publicznym – konsekwencje.

 

W teraźniejszych czasach samochód stał się podstawowym środkiem lokomocji każdego z nas, stały się one na tyle powszechne, iż w przeważającej liczbie rodzin używanych jest więcej niż 1 samochód.

Samochód jak każdy inny sprzęt czy maszyna, wraz z wiekiem i intensywnością eksploatacji – ulega zużyciu. Często zdarza się że przestajemy pojazd używać, wobec np. złego stanu technicznego lub  wysokich kosztów naprawy. W takiej sytuacji niektórzy decydują się na pozostawienie pojazdu np. na parkingu, a następnie kompletnie nie interesują się tym samochodem. Po dłuższym upływie czasu pojazd niszczeje, rdzewieje, wobec czego czynniki zewnętrzne wskazują, iż pojazd ten jest w ogóle nie używany. Czy w takiej sytuacji musimy się czegokolwiek obawiać ? Czy pojazd ten może swobodnie stać na parkingu ?

Otóż tak nie jest. W najgorszym przypadku musimy liczyć z utratą prawa własności pojazdu. Wynika to z regulacji zawartych w ustawie – prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z wyżej wskazanymi przepisami, pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Dalszy tryb postępowania z takim usuniętym samochodem, nakłada na gminę konieczność wezwania uprawnionej osoby – najczęściej właściciela pojazdu, do jego odbioru w terminie 6 miesięcy od dnia w którym został usunięty. Gdy uprawniona osoba nie zgłosi się po pojazd  i nie odbierze go z parkingu na który został odholowany, samochód uznaje się za porzucony, a jego właścicielem z mocy prawa staje się gmina.

Co więcej, prócz utraty prawa własności pojazdu, możemy zostać obciążeni kosztami holowania pojazdu oraz zapewnienia mu miejsca parkingowego przez okres maksymalnie 6 miesięcy, co w konsekwencji determinuje dla nas znaczny uszczerbek finansowy.

Mając na uwadze powyższe, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie pojazdu którego jesteśmy właścicielami i podjęcie ostatecznej decyzji co do jego przyszłości w sytuacji gdy przestajemy go używać, gdyż możemy ponieść bardzo negatywne skutki i konsekwencje finansowe.


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Podatek od spadku - jak go uniknąć?

  Nowe artykuły z dziedziny prawa spadkowego, których autorem jest adwokat Artur Ślemp Podatek od spadku - jak go uniknąć? https://www.gwiazdor.pl/artykuly/594-podatek-od-spadku-jak-go-uniknac/ Nie znam danych pozostałych spadkobierców, czy mogę przeprowadzić postępowanie spadkowe? https://worldwidetopsite.com/nie-znam-danych-pozostalych-spadkobiercow-czy-moge-przeprowadzic-postepowanie-spadkowe/

OBSŁUGA PRAWNA FIRM

Towarzyszymy przedsiębiorcom już od momentu rozpoczęcia działalności gospodarczej, tak aby forma działalności i opodatkowania zapewniała im maksimum bezpieczeństwa i efektywności oraz minimalizowała ich koszty. Dbamy o bezpieczeństwo na dalszych etapach rozwoju firmy, opiniujemy umowy, oraz interpretujemy przepisy z różnych dziedzin prawa. W dynamicznie rozwijającym się biznesie każdy przedsiębiorca potrzebuje profesjonalnego wsparcia prawnego. Zapewniamy bieżącą obsługę prawną Państwa firmy. Sporządzamy statuty, umowy z zakresu prawa handlowego oraz inne akty założycielskie. Przygotowujemy umowy z zakresu prawa gospodarczego, cywilnego oraz prawa pracy, regulaminy i inne akty prawa wewnętrznego. Sporządzamy opinie prawne. Towarzyszymy naszym Klientom w procesie wdrażania projektów biznesowych, opracowując najkorzystniejsze dla nich rozwiązania prawne. Reprezentujemy naszych Klientów podczas negocjacji handlowych, w postępowaniach arbitrażowych, w postępowaniach przed sąda

WYDZIEDZICZENIE

Wydziedziczenie spadkobiercy ustawowego… w jakiej formie i na jakiej podstawie można to uczynić ?   W polskim systemie spadkowym dziedziczenie odbywa się na dwa sposoby: albo na podstawie ustawy – wedle wymienionej tam kolejności dziedziczenia, albo na podstawie sporządzonego testamentu. Jeśli zmarły sporządził testament, to nie bierze się pod uwagę dziedziczenia na podstawie ustawy. Tym samym, dziedziczenie odbywa się wedle woli określonej przez zmarłego, w sporządzonym za życia testamencie. Życie jednak nieraz nas zaskakuje i różnie układają się nasze relacje rodzinne. Bywają sytuacje gdy dzieci nie utrzymują kontaktu z rodzicami albo gdy małżonkowie żyją od wielu lat osobno, lecz formalnie nadal pozostają związkiem małżeńskim. W takich sytuacjach spadkodawca najczęściej chce, aby majątek nie przeszedł w „przypadkowe” ręce, do osoby która w ogóle nie utrzymywała z nim kontaktu i nie dbała o wzajemną więź. Przypomnijmy, że w pierwszej kolejności powołani do dziedziczenia są dzieci i